Aktualności

Szkolenie: Uprawa drzew w mieście – dobre praktyki

Szkolenie Uprawa drzew w mieście – dobre praktyki

12 grudnia 2012r, Hotel Holiday Inn, Łódź

Organizator: Dendros – konferencje i szkolenia

Drzewa w  mieście pełnią bardzo ważna rolę, to one często stanowią o charakterze krajobrazu trenów miejskich, tworzą miejsca wypoczynku, poprawiają estetykę, porządkują krajobraz. Złe warunki glebowe, brak miejsca na prawidłowy rozwój systemów korzeniowych, zanieczyszczenie powietrza to tylko niektóre z czynników negatywnie oddziaływujących na drzewa. O tym jak trudne jest utrzymanie drzew w dobrej kondycji wiedzą służby zajmujące się zielenią.

W odpowiedzi na liczne zapytania w powyższej tematyce firma Dendros zaprasza na szkolenie, którego celem  jest przedstawienie w kontekście badań i doświadczeń, zagadnień związanych z funkcjonowaniem zadrzewień miejskich w trudnych warunkach siedliskowych. Zaprezentowane zostaną czynniki wpływające na wzrost drzew miejskich (w tym glebowe), dobór drzew miejskich i sposoby ich pielęgnacji. Osobno zostaną omówione zagadnienia związane z przesadzaniem drzew w tym celowość zabiegu, warunki jego przeprowadzenia i powodzenia. Wiedza teoretyczna zostanie poparta licznymi przykładami projektów już zrealizowanych w oparciu o dobre praktyki.

 

Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się zakładaniem i utrzymaniem zieleni miejskiej. W tym głównie do pracowników terenowych wydziałów ochrony środowiska, zarządów dróg miejskich, firm komunalnych i prywatnych zajmujących się zakładaniem i pielęgnacją drzewostanów w mieście.

 

Szczegółowy program wraz z formularzem zgłoszenia dostępny jest na www.dendros.pl – zakładka aktualne imprezy

 

Więcej informacji: Dendros, Tel. 61 307 40 53;, mail: szkolenia@dendros.pl

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 listopada 2012 roku.

Oferta specjalna: przy udziale dwóch i więcej osób uczestnictwo premiowane niższą ceną!

Opiekun merytoryczny i prowadzenie:

 dr hab. inż. Jacek Borowski profesor nadzwyczajny SGGW. Opracował wraz z zespołem fotograficzną metodę oceny przyrostów drzew. Prezes Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i przewodniczący Rady Redakcyjnej Rocznika PTD.

 

« powrót

Jak przystapić ?

Nabór nowych członków Stowarzyszenia Naukowo Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa prowadzą oddziały regionalne SITO. Prosimy o kontakt z najbliższym Państwu oddziałem terenowym SITO. 

więcej »

Kontakt

SITO  Zarząd Główny
ul. Konstytucji 3 Maja, nr 1/3
96-100 SKIERNIEWICE
Telefon: 606 429 997, 608 281 803
E-mail: biuro@notsito.org.pl

www.notsito.org.pl
 

więcej »