Aktualności

X Festiwal Róż w Ogrodzie Botanicznym

W dniach 21-22 lipca w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się dziesiąta edycja Festiwalu Róż. Jak co roku, wystawa przyciągnęła do Ogrodu miłośników kwiatów oraz florystyki.

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa specjalnie dla odwiedzających Wystawę prowadziło ‘Pogotowie Ogrodowe’, gdzie bezpłatnie można było uzyskać porady i wskazówki dotyczące zakładania i pielęgnacji ogrodów. Porady udzielane były przez inżynierów i techników ogrodnictwa oraz architektów krajobrazu z wieloletnim doświadczeniem.

Specjalnymi gośćmi Pogotowia ogrodowego byli Maja Popielarska i Zbigniew Pachulski z programu „Maja w ogrodzie” TVN Meteo, którzy podpisywali książki swojego autorstwa.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych (choć nie tylko). Ciekawie poprowadzone warsztaty florystyczne ( m.in. przez Annę Nizińską z Klubu Florystów Polskich ) dla dzieci i dorosłych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na miejscu była także możliwość poznania tajników origami, wysłuchania ciekawych prelekcji na temat zastosowania róż w kuchni i leczeniu oraz zapoznania się z ciekawymi pracami uczniów z Technikum Plastycznego w Nałęczowie.

Podsumowując- tegoroczna edycja Festiwalu Roż była ogromnym sukcesem. Udzieliliśmy wielu porad, które, mamy nadzieję, znajdą zastosowanie w Waszych ogrodach. Niewątpliwie jednak największą gwiazdą festiwalu okazała się roślinka o jakże wdzięcznej nazwie- ' bluszczyk kurdybanek'..

Dziekujemy wszystkim osobom, które wsparły stoisko 'Pogotowia ogrodowego' swoja wiedzą, doświadczeniem... i poczuciem humoru!

Osoby, którym w tym roku nie udało się odwiedzić Wystawy, zapraszamy już za rok- na XI Festiwal Róż!

 

 

Zdjęcia z Festiwalu Róż dostepne są w zakładce GALERIA

« powrót

Jak przystapić ?

Nabór nowych członków Stowarzyszenia Naukowo Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa prowadzą oddziały regionalne SITO. Prosimy o kontakt z najbliższym Państwu oddziałem terenowym SITO. 

więcej »

Kontakt

SITO  Zarząd Główny
ul. Konstytucji 3 Maja, nr 1/3
96-100 SKIERNIEWICE
Telefon: 606 429 997, 608 281 803
E-mail: biuro@notsito.org.pl

www.notsito.org.pl
 

więcej »