Strona główna

Szkolenie - oznaczanie drzew

Oznaczanie drzew – zajęcia terenowe

 

18 października 2012, Biurowiec Delta, Sala A, ul. Towarowa 35, Poznań

Zieleń w mieście wymaga wiele pracy i zaangażowania.  Działania związane z nasadzeniami, pielęgnacją  czy usuwaniem drzew i krzewów często wiążą się ze skomplikowanym procesem administracyjno-prawnym, ale również szeregiem działań w terenie. Jedną z podstawowych umiejętności osób pracujących w branży zielonej powinno być rozpoznawanie drzew i krzewów, również w stanie spoczynku. Brak tych podstawowych kwalifikacji powoduję niebezpieczeństwo podjęcia złych decyzji co w konsekwencji może przyczynić się do złego zarządzania zielenią w mieście i pogorszenia krajobrazu terenów zielonych.

Cel warsztatów:

- przekazanie najważniejszych kryteriów do rozpoznawania drzew, dzięki którym wykonywana praca w zieleni miejskiej będzie bardziej efektywna

- usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy z zakresu cech fizjologicznych drzew (pokrój, kora, budowa pędu, liści, pąków)

- próba odpowiedzi między innymi na pytania: wg jakich kryteriów zaliczyć drzewo do pomników przyrody? Które z drzew w mieście należą do inwazyjnych? Jak rozpoznać drzewa uszkodzone z powodu zasolenia, suszy, zanieczyszczenia lub innych niekorzystnych warunków siedliskowych?

Warsztaty skierowane są do osób zajmujących się tematyką związaną z zielenią w mieście, przedstawicieli jednostek samorządowych, zakładów komunalnych, pracowników firm zajmujących się utrzymaniem, pielęgnacją i inwentaryzacją zieleni oraz wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką.

Szkolenie poprowadzi: dr Mariusz Gałka – Zakład Biogeografii I Paleoekologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Autor dwóch książek, kilkudziesięciu publikacji, uczestnik kilku staży zagranicznych. Współpracujący z uniwersytetami w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Łotwy. W pracy naukowej zajmujący się aspektami biogeografii i geobotaniki.

Zgłoszenia przyjmowane są do 09.10.2012. Ilość miejsc ograniczona ze wzg. na charakter zajęć praktycznych typu workshop (max 25 osób).

SZKOLENIA FINANSOWANA PRZYNAJMNIEJ W 70% ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH ZWOLNIONE Z VAT (Art. 43 ust.1 pkt. 29 Ust. o vat) WÓWCZAS CENA NETTO= CENA BRUTTO

Podczas szkolenia istnieje możliwość wykupienia następujących form promocji:
- stoiska promocyjnego – ilość ograniczona - obowiązuje kolejność zgłoszeń
- reklamy w materiałach warsztatowych
- rozdania folderów

więcej pod numerem 61 307 40 53 lub promocja(at) dendros.pl

« powrót

Jak przystapić ?

Nabór nowych członków Stowarzyszenia Naukowo Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa prowadzą oddziały regionalne SITO. Prosimy o kontakt z najbliższym Państwu oddziałem terenowym SITO. 

więcej »

Kontakt

SITO  Zarząd Główny
ul. Konstytucji 3 Maja, nr 1/3
96-100 SKIERNIEWICE
Telefon: 606 429 997, 608 281 803
E-mail: biuro@notsito.org.pl

www.notsito.org.pl
 

więcej »